Teraz czytane
Układ A14 może sprawić, że iPhone 12 będzie tak potężny jak 15-calowy MacBook Pro
​Microsoft przeprojektowuje ikony w Windows 10
Zwiastun nowego serialu „Amazing Stories” od Apple TV+
Aplikacja Swift Playgrounds dostępna na Macach.
Netflix vs. HBO GO – luty 2020
TWS I200 – Tanie AirPods? Słuchawki bez wad?

Układ A14 może sprawić, że iPhone 12 będzie tak potężny jak 15-calowy MacBook Pro

Wiele słyszeliśmy o tym, czego można się spodziewać po tegorocznych iPhone’ach – na razie nazywanych iPhone’ami 12 . Spodziewamy się projektu podobnego do iPhone’a 4 i obecnych modeli iPada Pro. Czujniki czasu lotu z tyłu dla lepszej wydajności AR i trybu portretowego. Dodatkowo obsługi szybszych mobilnych danych 5G, 6 GB pamięci RAM oraz procesor A14 z procesem 5 nm.

Ale co ten proces 5 nm oznacza dla mocy telefonu? Nowa analiza sugeruje, że może to oznaczać, że iPhone 12 jest tak potężny jak 15-calowy MacBook Pro…

Jason Cross z MacWorld powraca z kolejnym spojrzeniem na to, co może zaoferować nadchodzący układ Apple A14, i sugeruje, że może to zmienić bardzo dużo.

Zaczyna od zaznaczenia, że ​​przejście z procesu 7 nm na proces 5 nm może nie wydawać się dużym przeskokiem, ale to naprawdę wielka sprawa.

To może umożliwić Apple lepsze wyniki niż sugerowałaby linia trendu, szczególnie jeśli chodzi o wydajność wielordzeniową.

Linia trendu daje nam wynik około 4500, ale myślę, że połączenie zmian architektonicznych i szybkości zegara da nam znacznie więcej. Nie zdziwiłbym się, gdyby wynik wielordzeniowy Geekbench 5 wynosił nawet 5000.

Za to, co jest warte, najszybsze telefony z Androidem uzyskają w tym teście około 3000, a wynik 5000 byłby podobny do 6-rdzeniowych głównych komputerów stacjonarnych lub zaawansowanych laptopów. To 15-calowe terytorium MacBooka Pro.

Więcej tranzystorów w GPU i podobno (szybsza) pamięć RAM o pojemności 6 GB może zwiększyć wydajność gier o około 50%.

Zobacz też

Oczekuję, że Apple wyda znaczny budżet na tranzystory, dzięki czemu procesor graficzny będzie mocniejszy. Wraz z większą przepustowością pamięci możemy prawdopodobnie spodziewać się wydajności GPU. Znacznie przewyższającej prognozy linii trendu dla niskiego zakresu 7 000 w tym teście. Pomijając nowe wąskie gardło w wydajności, myślę, że wynik powyżej 9500 jest z pewnością możliwy. 

Cross oczekuje jeszcze większej poprawy w innym obszarze układu A14: silniku neuronowym.

Biorąc pod uwagę wyższy budżet tranzystora zapewniany przez proces produkcji 5 nm, myślę, że Apple doda tym razem rdzenie silnika neuronowego i może wprowadzić inne ulepszenia architektoniczne. Nic dziwnego, że Apple twierdzi, że zadania uczenia maszynowego są co najmniej dwa razy szybsze niż na A13.

Warto przeczytać cały artykuł.

What's Your Reaction?
Angry
0
Funny
0
Love
0
Sad
0
Surprised
0

© 2020 Tech-Spec.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry