Teraz czytane
Jak przyspieszyć proces migracji iPhone’a w iOS 12.4
​Microsoft przeprojektowuje ikony w Windows 10
Zwiastun nowego serialu „Amazing Stories” od Apple TV+
Aplikacja Swift Playgrounds dostępna na Macach.
Netflix vs. HBO GO – luty 2020
TWS I200 – Tanie AirPods? Słuchawki bez wad?

Jak przyspieszyć proces migracji iPhone’a w iOS 12.4

Wraz z wydaniem iOS 12.4, Apple oficjalnie wprowadził nową funkcję migracji iPhone’a, aby przyspieszyć przenoszenie danych między dwoma iPhone’ami. Migracja iPhone’a jest dodatkiem do narzędzia konfiguracji początkowej Quick Start w telefonie iPhone i może być używana do bezprzewodowego przesyłania wszystkich danych z obecnego iPhone’a do nowego. Obejrzyj praktyczne instrukcje wideo, aby zobaczyć, jak korzystać z iPhone Migration w iOS 12.4 lub nowszym.

Uwaga: Użytkownicy muszą być w wersji 12.4 lub nowszej, aby korzystać z migracji iPhone’a. Nie byłem w stanie użyć migracji iPhone’a na iOS 13 beta.

Krok 1 : Włącz docelowego iPhone’a i umieść iPhone’a źródłowego obok niego, aby wywołać narzędzie do konfiguracji początkowej oparte na zbliżeniu Quick Start. Gdy wzorzec uwierzytelniania pojawi się na docelowym telefonie, użyj źródłowego iPhone’a, aby uwierzytelnić się za pomocą wzorca. Po wprowadzeniu kodu źródłowego w docelowym telefonie, iPhone ustanowi połączenie bezprzewodowe między dwoma urządzeniami. To połączenie umożliwia automatyczną migrację ustawień – Wi-Fi, Apple ID itp.

Krok 2: Transfer Your Data to zupełnie nowe spojrzenie na stary ekran aplikacji i danych służący do przywracania danych z powrotem do urządzeń w przeszłości. Na ekranie znajdziesz trzy opcje:

  • Transfer z iPhone’a  – nowe narzędzie do migracji iPhone’a
  • Pobierz z iCloud – przywracanie z kopii zapasowej iCloud
  • Inne opcje – dostęp do starej strony aplikacji i danych w celu migracji z systemu Android, przywrócenia z iTunes lub skonfigurowania jako nowego urządzenia.

Uwaga: To narzędzie do migracji tylko dla iPhone’a można również zainicjować przez konfigurację przewodową za pomocą adaptera Lightning na USB. 

Krok 3: Wybierz opcję Transfer z iPhone’a, aby skorzystać z peer-to-peer Bluetooth i migracji danych opartej na Wi-Fi między urządzeniami.

Krok 4:  Zgadzam się z warunkami i przejdźmy przez wszystkie dodatkowe opcje konfiguracji automatycznych aktualizacji, Siri, Apple Pay, usług lokalizacyjnych i iPhone Analytics. Ostatecznie pojawi się nowy ekran informujący o rozpoczęciu migracji danych iPhone’a.

Krok 5: Na docelowym telefonie iPhone zobaczysz komunikat o przesyłaniu danych z <nazwa urządzenia> oraz o źródłowym telefonie iPhone, zobaczysz komunikat o przesyłaniu danych do<nazwa urządzenia>. Na tym ekranie wyświetlony zostanie również bieżący czas pozostały do ​​migracji. Upewnij się, że urządzenia są blisko siebie, w przeciwnym razie migracja może się całkowicie wstrzymać lub przerwać.

Zobacz też

Krok 6: Gdy migracja zostanie zakończona, otrzymasz wiadomość na źródłowym telefonie iPhone z komunikatem „ Transfer ukończony”. Stuknij przycisk Kontynuuj, a zostaniesz przeniesiony z powrotem do ekranu głównego źródłowego iPhone’a. Stamtąd możesz zresetować i usunąć wszystkie ustawienia, jeśli planujesz sprzedawać iPhone.

Krok 7: docelowy iPhone zostanie automatycznie uruchomiony ponownie. Twoje aplikacje będą w trakcie pobierania po odblokowaniu.

Miejmy nadzieję, że Apple będzie kontynuować rozbudowę iPhone’a, przenosząc go na więcej urządzeń, takich jak iPad, i dodając lepsze wizualne wskazówki dla połączeń przewodowych.

What's Your Reaction?
Angry
0
Funny
0
Love
0
Sad
0
Surprised
0

© 2020 Tech-Spec.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry