Teraz czytane
Nadchodzący dramat „See” będzie kosztował Apple 15 milionów dolarów za odcinek

Apple ma kilka oryginalnych programów telewizyjnych w swoich pracach nad nadchodzącą usługą transmisji strumieniowej Apple TV +, a nowy raport The Wall Street Journal przygląda się dużym budżetom związanym z tymi produkcjami, gdy rywalizacja rozrasta się wśród rywalizujących gigantów usług strumieniowych, chcących zdobyć publiczność rynkiem zdominowanym przez Netflix i HBO. 

Według raportu Amazon i Netflix zwiększył budżet na oryginalne treści w ciągu ostatnich kilku lat. Netflix początkowo wydawał 4,5 miliona dolarów na jeden odcinek „House of Cards”, lecz teraz aby nie odstawać szacuję się 8 – 15 milionów dolarów za odcinek oryginalnych treści. 

Na przykład Gwiezdne Wojny Disneya według ludzi, którzy rozmawiali z WSJ, kosztuje prawie 15 milionów dolarów za odcinek . Co do Apple, mówi się, że wyda prawie 15 milionów dolarów na odcinek do produkcji dramatu science fiction „See”, w którym wystąpi Jason Momoa z „Game of Thrones” i sławnego Aquamana.

 

Zobacz też

W przypadku „See” od Apple koszt ten zbliżył się do 15 milionów dolarów za każdy około 60-minutowy odcinek, według osoby znającej tę sprawę. 
To więcej niż koszt typowego niezależnego filmu fabularnego. 


„See”, wychodzi setki lat w przyszłość po tym, jak wirus zniszczy większość ludności Ziemi. 
Materiał filmowy pokazany na wydarzeniu programistycznym Apple zawierał gotowy do walki Mr. Momoa wraz z dziesiątkami aktorów w rozległych widokach nakręconych na polach i lasach Kolumbii Brytyjskiej.

Dane te oznaczają że serial może z łatwością przekroczyć 150 milionów dolarów na sezon – lub tyle, ile typowy film o dużym budżecie. Według raportu jednym z czynników napędzających jest to, że wysokiej klasy programy telewizyjne są oferowane obok filmów kinowych dostępnych do transmisji w ramach tej samej usługi, więc „oryginalne programy nie mogą ryzykować, że będą wyglądały jak materiał B obok filmów”. 

© 2020 Tech-Spec.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry