Teraz czytane
watchOS 6 – Co nowego?

Nowy system dedykowany dla Apple Watcha wraz z jego premierą zyskał odrębną platformę, tym samym stał się w końcu urządzeniem dużo bardziej niezależnym. System nie niesie ze sobą może rewolucji ale zmiany z pewnością nie należą do małych.

Jedną z głównych zmian to wprowadzenie dedykowanych aplikacji, które dedykowane są bezpośrednio watchOS 6. Od teraz nie będzie konieczności instalowania ich na Iphonie, aby móc korzystać z danej aplikacji na zegarku.

Nowy system został wzbogacony o nowe aplikacje takie jak kalkulator czy dyktafon. Apple jak zwykle nie zapomniało o nowych tarczach, które mają pozwalać prezentować jeszcze więcej przydatnych informacji.

Z racji na to, że system zyskał własną platformę doczekał się również dedykowanego App Store z poziomu zegarka. Teraz, aby przeglądać, pobierać lub kupować wybrane treści wystarczy nam dostęp do samego zegarka.

Zobacz też

System wykrywać ma teraz również poziom hałasu otoczenia i informować użytkownika powiadomieniem, wtedy gdy próg hałasu grozić może trwałym ubytkiem słuchu.

Nie zabrakło też funkcji monitorowania cyklu miesiączkowego u kobiet, co znacznie ułatwić ma planowanie treningów. Dane są automatycznie synchronizowane z iPhone’ami i prezentowane w dedykowane aplikacji na większym ekranie.

© 2020 Tech-Spec.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry