Teraz czytane
System iOS 13 pozwala na przesyłanie danych między dwoma iPhone’ami za pośrednictwem połączenia przewodowego

System iOS 13 pozwala na przesyłanie danych między dwoma iPhone’ami za pośrednictwem połączenia przewodowego

Zmiany wprowadzone w najnowszej wersji beta iOS 13 , wydanej we wtorek programistom , sugerują, że użytkownicy mogą przesyłać dane między dwoma urządzeniami za pośrednictwem bezpośredniego połączenia przewodowego podczas konfigurowania nowego urządzenia lub przywracania jednego z kopii zapasowej.

W obecnej sytuacji użytkownicy systemu iOS mają dwie opcje przywracania w dowolnym procesie konfiguracji urządzenia. Jeden wymaga od nich pobrania i zainstalowania kopii zapasowej przechowywanej na komputerze za pośrednictwem iTunes. Drugi polega na korzystaniu z iCloud i bezprzewodowym przesyłaniu danych ze starego urządzenia w pobliżu nowego, zalogowanego do tego samego Apple ID.

Jednak nowe zasoby w iOS 13 beta zauważone przez Guilherme Rambo 9to5Mac zawierają ikonę przypominającą iPhone’a z Face ID podłączonym do iPhone’a z Touch ID za pomocą kabla, co wskazuje, że opcja bezpośredniego transferu przewodowego będzie dostępna podczas ustawiania urządzeń.

Nie jest jasne, w jaki sposób bezpośrednie połączenie przewodowe działałoby między dwoma iPhone’ami, ponieważ Apple nie sprzedaje kabla Lightning to Lightning, który umożliwiłby takie fizyczne połączenie. Być może Apple zamierza udostępnić taki kabel, gdy jesienią iOS 13 zostanie wprowadzony na rynek. 

Zobacz też

Inną możliwością jest to, że urządzenia z nowej linii telefonów iPhone firmy Apple, spodziewane we wrześniu, zastąpią port iPhone Lightning portem USB-C. Apple oferuje już kable Lightning-to-USB-C do podłączania iPhone’ów do nowszych komputerów Mac.

© 2020 Tech-Spec.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry